Про університет

Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського – один із провідних ЗВО України, творчий, науково-методичний центр музичної та театральної освіти Слобожанщини. Наш виш є членом Європейської Асоціації Консерваторій, Європейської Асоціації Університетів, Європейської Ліги Університетів Мистецтв.

Другого травня 2022 року, незважаючи на воєнний стан та руйнування навчальних корпусів, Університет відсвяткував 105 років від Дня заснування. Ювілейний для нашого Університету 2022 рік був дуже непростим, він змінив наше життя, умови навчання й роботи, мрії та плани.
Водночас, він нагадав нам про важливість речей, які донедавна ми сприймали як належне – життя в мирній Країні, затишок власної домівки, безпеку близьких, можливість займатися улюбленою справою разом із однодумцями.

Війна суттєво вплинула на роботу Університету, але колектив дуже швидко адаптувався до реалій війни: рятував музичні інструменти, зробив усе можливе для усунення наслідків руйнацій будівель, проводив усі види освітньої діяльності у форматі онлайн.

Дві тисячі двадцять другий рік для Університету – це рік різноманітних наукових і творчих проєктів – конференцій, конкурсів, концертів, фестивалів. Освітня, творча та наукова діяльність Університету за цей період була спрямована на збереження високих академічних традицій класичного мистецтва й активізацію інноваційних пошуків.

 

Викладачі та здобувачі вищої освіти беруть участь у заходах різного статусу – від міжнародних до регіональних, у програмі академічної мобільності Еразмус+, працюють в університетських міських та всеукраїнських органах самоврядування. Професорсько-викладацький склад Університету постійно вдосконалює освітній процес задля розкриття та реалізації творчого потенціалу майбутніх майстрів музичної та театральної сцени.

Колектив Університету проходить із гідністю через усі виклики сьогодення – ми забезпечуємо якість навчання та високі показники вступної компанії, проводимо престижні мистецькі заходи, які привертають увагу всього світу, беремо участь у волонтерському русі та боронимо Україну на фронті, робимо все для досягнення спільно мрії – Перемоги!