Нам 105 років!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ШАНОВНЕ СТУДЕНТСТВО! ШАНОВНА МИСТЕЦЬКА СПІЛЬНОТО!

105 років тому, другого травня 1917, відбулася знаменна подія для культури України та Слобожанщини – було підписано історичний документ про відкриття в Харкові закладу вищої музичної освіти – Консерваторії – на чолі з видатним музикантом, науковцем, громадським діячем, директором Харківського відділення Музичного товариства та Музичного училища Іллею Слатіним.

Так розпочалася славетна історія потужної розбудови вищої фахової мистецької освіти на сході України. Протягом цього періоду харківський виш пройшов тривалий шлях творчого розвитку, а також кілька реорганізацій: від Консерваторії до унікального для України поєднання формату музичного та театрального інститутів, яким і є на сьогодні Харківський національний університет мистецтв.

Тому цілком природним стало присвоєння нашому закладу імені знаного українського театрального й музичного діяча, драматурга, поета, славіста, просвітника Івана Котляревського. До речі, Харківський університет мистецтв – єдиний у світі виш, що названий на його честь! А в 2017 році ім’ям Університету з нагоди його сторіччя Всесвітня космічна агенція назвала зірку в галактиці Чумацький Шлях.

І саме нашому улюбленому Університету випала відповідальна доля святкувати наступну 105-ту річницю заснування в найдраматичніший період історії України та Харкова! Ми чекали не на такий ювілей – в умовах жахливого бомбардування, цинічного нищення нашого міста, а разом із ним – університетських приміщень! І це після складних випробувань, які вже переживав виш раніше й нещодавно – відновлення в 1943 році в період Другої світової війни, продовження діяльності під час всесвітньої пандемії.

Парадокс: велика біда, що спіткала країну, лише зміцнила наші зусилля щодо збереження та примноження найкращих освітянських і мистецьких традицій, якими протягом усієї історії свого існування пишається Харківський національний університет мистецтв! Відтепер за нас уболіває весь світ, університетських викладачів і студентів, які тимчасово виїхали з міста, невпинно підтримують українські та зарубіжні колеги, допомагають європейські партнери в межах програми академічної мобільності. Ми щиро вдячні Вам за допомогу!

Згадуючи сьогодні наших великих фундаторів, відомих у світі корифеїв харківської музичної і театральної шкіл – І. Слатіна, С. Богатирьова, Р. Геніку, П. Луценка, О. Горовіца, В. Топіліна, А. Ліщинського, В. Гольдфельда, І. Добржинця, Ф. Бугамеллі, П. Голубєва, М. Михайлова, Т. Веске, О. Перунова, З. Заграничного, А. Бас-Лебединця, П. Козицького, С. Дрімцова, Г. Хоткевича, М. Дорошенка, В. Тольбу, Д. Катанського, Б. Кричевського, Ф. Губічку, М. Тіца, Г. Тюмєнєву, В. Борисова, Д. Клебанова, О. Литвинова, М. Синельникова, О. Білецького, Я. Мамонтова, І. Мар'яненка, І. Туркельтауба, Р. Черкашина та багатьох інших, ми вважаємо за честь продовжувати їхню шляхетну професійну справу, незважаючи ні на що!

Отже, війна не зруйнує наші плани на майбутнє, ми впевнено входимо в наступне сторіччя з активною мистецькою позицією, готовністю до нових освітянських, творчих, наукових ініціатив і проєктів. Ми були, є і будемо! Адже Високе Мистецтво не може і не повинно чекати. І саме воно допоможе нам усім разом подолати важкі випробування!! 

ЗІ СВЯТОМ!!!


ІСТОРИЧНА МОЗАЇКА

НАМ - 105 РОКІВ! UNIVERSITY OF ARTS IS 105 YEARS OLD!

ВІДНОВИМО РАЗОМ!


ПРО НАС У ЗМІ


МЕДІА-ВІТАННЯ ВІД НАШИХ
МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ


ОФІЦІЙНІ ЛИСТИ-ВІТАННЯ
ВІД НАШИХ КОЛЕГ


ІСТОРИЧНІ ФОТО (ВИБРАНЕ)